Uverejnené 10. február 2016 v Nezaradené
dermalogica

Všade počúvate, aké je dôležité používať hydratačný krém, ale viete presne prečo? Ak ho budete vynechávať, môžete si spôsobiť poriadne starosti s pleťou.
Pravidelné používanie kvalitného hydratačného krému je jeden zo základných krokov ku krásnej pokožke. Prečítajte si, čo všetko spôsobíte svojej pleti, ak ho budete vynechávať.

Vyrábate si nové vrásky

Tvorba predčasných vrások je najzásadnejšia vec, ktorá sa pri vynechávaní hydratačnej starostlivosti udeje. Vrstva krému vašu pleť nielen vyživuje, ale vytvára na nej aj neviditeľnú bariéru, ktorá pleť chráni voči vonkajším vplyvom.

Spôsobujete začervenanie a lúpanie pokožky

Zvlášť v chladnejšom období, keď prechádzate zo zimy do vykúrených priestorov, v najhoršom prípade klimatizovaných miestností, je potrebné vašu pokožku chrániť. Pokiaľ jej nezabezpečíte dôkladnú ochranu v podobe ochranného hydratačného krému, bude reagovať začervenaním, pálením a na niektorých miestach sa začne vysušovať a lúpať.

Zhoršujete si akné

Vynechávate pred líčením denný krém, aby ste na pleti nemali príliš veľa kozmetických prípravkov? Ak si myslíte, že týmto spôsobom si problematickú pleť chránite, dosiahnete pravý opak. Dehydrovaná pokožka má totiž tendenciu produkovať nadmerné množstvo mazu a výsledkom bude prehnane mastiaca sa pleť s nepríjemným akné, ktoré sa bude takto len zhoršovať.

Kazíte si make-up

Hydratačný krém je základom pod každé líčenie a to aj v prípade, že používate make-up na olejovej báze. Krém má totiž schopnosť zjednotiť pokožku tváre a vyhladiť drobné mimické vrásky. Najlepší výsledok dosiahnete, keď po nanesení hydratačného krému počkáte aspoň 5 minút, aby sa dokonale vsiakol, a až potom budete pokračovať v líčení.

V ClaMon beauty clinic Vám naše odborne vyškolené kozmetičky rady poradia, aký krém je pre Vás vhodný za pomoci FaceMapingu. Objednajte sa k nám na bezplatnú konzultáciu na tel.čísle: +421 948 681 800 alebo mailom: clamon@clamon.sk