Diódový laser

teda laserová epilácia, je jednou z najpopulárnejších estetických aplikácií. Metódu trvalého odstránenia využíva stále viac ľudí. A diódová laserová technológia  MIDEPI  je tým najlepším, čo je možné na súčasnom trhu nájsť. Disponuje diódou 808 nm. Dióda 808nm je najbezpečnejšia a vykazuje najlepšie výsledky pokiaľ ide o absorpciu melanínu pri odstránení nežiaduceho vlasového porastu. (Bežný laser s nízkym výkonom má dlhotrvajúci pulzáciu, aplikácia je značne bolestivá a vykazuje menší efekt).

Trvalé laserové odstránenie chĺpkov

Zákrok spočíva v prikladaní laserové koncovky, ktorá má teplotu približne 5°C, so špeciálnou vlnovou dĺžkou, ktorá účinkuje práve na cibuľky chĺpkov. Príjemný chladivý pocit je prekladaný pulzami lasera, ktoré sú podobné drobnému štípaniu. Tým laser chĺpok zahubí, potom už nikdy nerastie.

Laser zacieli chĺpok len v rastovej fáze. Chĺpok, ktorý je v pokojovej fáze laser nezacieli, pretože chlp nedisponuje dostatkom melanínu (tmavého farbiva). V rastovej fáze máme súčasne približne jednu pätinu chĺpkov. Preto musíte laserové ošetrenie podstúpiť 5-6 krát aby sme dosiahli požadovaný výsledok.

 

Ako vybrať laserovú epiláciu?

Ak túžite po trvalom odstránení chĺpkov, určite Vám bola odporučená laserová epilácia. Laserová epilácia je efektívny spôsob na odstránenie chĺpkov, avšak musíte vybrať zákrok pomocou selektívneho diódového lasera. V prvom rade je ale potrebné, si niečo povedať o rastových fázach. Chĺpok v rastovej fáze, v ktorej je približne 20% ochlpenia v daný moment, obsahuje dostatok tmavého farbiva melanínu, preto ho laser je schopný zacieliť a odstrániť. Z tohto sa dá vypočítať, frekvencia ošetrenia pre trvalý efekt. Takto dokonale zacieliť melanín v chĺpku, vie len kvalitný selektívny laser. Faktom tak zostáva, že ak je Vašim prianím trvalé odstránenie chĺpkov, je nutné laserovú epiláciu podstúpiť spravidla 6krát až 8krát!
Výhody:

 • Bezpečnosť pre svetlú pleť aj pre tmavú pleť
 • Minimum bolestivosti a pálenia vďaka turbo chladeniu
 • Dlhé trvanie dosiahnutého výsledku
 • Rýchla doba ošetrenia
 • Výrazne lepšia hygiena intímnych partií
 • Technológia našich laserov je celosvetovo certifikovaná, a zaisťuje trvalé odstránenie širokej škály farieb chĺpkov. Laserová epilácia je možná na všetkých možných partiách.
 • Čo predstavuje permanentné odstránenie chĺpkov laserom?
 • Definícia permanentného odstránenia nežiaducich chĺpkov znamená zabránenie ďalšieho rastu chĺpkov na dobu 2 rokov po aplikácii ..
 • Stav pokožky po odstránení nežiaduceho vlasového porastu po 6tich mesiacoch od ošetrenia naším prístrojom je rovnaký ako po 2 rokoch.
 • Výsledok je samozrejme vždy individuálny, záleží na pacientoch, ale permanentné odstránenie nežiaduceho vlasového porastu znamená, že tento porast je trvalo zredukovaný.
 • Starostlivosť po laserovom ošetrení
 • Po ošetrení môže byť pokožka ľahko ružovkastá až červenkastá. Kožu je potrebné natierať hydratačným krémom, napríklad s pantenolom alebo krémom s  aloe Vera, je nutné používať krémy s ochranným faktorom a vyhýbať sa opaľovaniu, pretože by mohlo v mieste ošetrenia dôjsť k nadmernej pigmentácii. Po epilácii, najmä v slabinách, odporúčame nosiť voľnejšie oblečenie, aby koža mohla dýchať. Kým sa pokožka úplne neupokojí, nie je vhodné plávanie, masáže alebo čokoľvek iné, čo by ju mohlo podráždiť.