Fokusovaný ultrazvuk

Fokusovaný ultrazvuk Doublo je nová technológia. Výhodou približne hodinového ošetrenia tváre a krku je, že pôsobí v rovnakej podkožnej vrstve ako klasický plasticko-chirurgický zákrok. Prístroj využíva prirodzenú regeneratívnu schopnosť organizmu jemne a postupne obnoviť pamäť pokožky a podporné tkanivo.

DOUBLO dosahuje vysokú energiu frakčného fokusovaného intenzívneho ultrazvuku neinvazívne do doteraz nedosiahnuteľných hĺbok tkaniva , kde sa doteraz pohybovali len plasticko-chirurgické liftingy. Priama vizualizácia tkaniva do hĺbky: ošetrujúci špecialista presne vidí, kde sa pohybuje. Zákrok je jednorázový, bezpečný, s bezprostredným efektom liftingu a vypnutia tkaniva a s následnou výraznou novotvorbou kolagénových štruktúr.

Ide o inovatívny spôsob, ako dosiahnuť liftingu (nielen) tváre bez chirurgického zákroku a zachovať si prirodzenú mimiku. Naša koža zrkadlí všetky životné príbehy. Kým vrásky môžu hovoriť o skúsenostiach, ochabnuté kontúry tváre väčšinou skôr vypovedajú o únave. Jedinou možnosťou, ako riešiť tento problém, bola doteraz plastická chirurgia.

Ako prebieha ošetrenie?

Tak ako pri iných ultrazvukových aplikáciách alebo vyšetreniach Vám na pokožku nanesieme ultrazvukový gél a priložíme hladkú ultrazvukovú hlavicu. Vďaka nej na obrazovke prístroja DOUBLO zobrazíme detailný obraz Vašej pokožky, ktorý nám pomôže presne naplánovať ošetrenie. Tou istou ultrazvukovou hlavicou následne ošetrujúci špecialista vysiela presne cielené impulzy intenzívneho ultrazvuku do hĺbky tkaniva, kde sa dosahuje najlepších liftingových výsledkov.

Prístroj DOUBLO sa dokáže efektívne pohybovať  hlboko v tkanive a vypnúť ho. Vrchné vrstvy pokožky pritom zostávajú neporušené. Vaša pokožka reaguje na dodanú energiu tvorbou nového kolagénu, vďaka ktorému sa postupne spevní a vypne.

Čím je ošetrenie odlišné?

Toto ošetrenie je jediné omladzujúce nechirurgické ošetrenie, ktoré umožňuje neinvazívne pomocou ultrazvuku “vidieť” pod úroveň kože a špeciálne zamerať tkanivo (SMAS), čo je tkanivo, ktorú chirurgovia spevňujú počas klasického faceliftu. Schopnosť ošetriť nielen povrch pokožky, ale aj jej hlboké vrstvy, a to veľmi precízne, zabezpečuje bezpečné, prirodzené a vynikajúce prirodzené výsledky bez nutnosti rekonvalescencie.

Je ošetrenie bolestivé?

Je možné, že pocítite relatívne nepríjemný pocit počas tepelného pôsobenia ultrazvuku. Tento pocit je len dočasný a signalizuje, že došlo k ovplyvneniu správnych vrstiev a že sa začal proces tvorby nového kolagénu. Hranice bolestivosti je u každého klienta individuálne a kontrolovaná. Je možné ju jednoducho zmierniť použitím medikamentov proti bolesti. Preberieme s Vami všetky možnosti, aby pre Vás bolo ošetrenie čo najpríjemnejšie.

Čo môžem očakávať po ošetrení?

Predovšetkým je možné bezprostredne pokračovať vo svojich bežných aktivitách, nie je potrebné prijímať žiadne špeciálne opatrenia. Vaša pokožka môže byť po zákroku dočasne jemne začervenaná, čo ustupuje v priebehu sú nasledovné hodín. Typické pre niekoľko málo nasledujúcich dní po zákroku sú pocity pnutia pokožky, jej citlivosti na dotyk, prípadne mierny edém.

Je ošetrenie bezpečné?

Ultrazvuková energia sa v medicíne využíva už viac ako 50 rokov.

Aké výsledky môžem očakávať?

Jediné ošetrenie naštartuje celkový regeneratívny proces. Finálny výsledok sa progresívne vyvíja po dobu nasledujúcich 2 – 6 týždňoch. Viditeľné výsledky zahŕňajú lifting a spevnenie ochabnuté pokožky. Klienti uvádzajú, že ich pokožka na tvári a krku je už bezprostredne po ošetrení pevnejšia a vypnutá. Ďalšou výhodou je, že okrem viditeľných výsledkov vytvára aj na prvý pohľad neviditeľné, progresívne výsledky: tvorba nového kolagénu spomaľuje celkový proces starnutia. Výsledok z ošetrenia môže pretrvávať po dobu  2 až 3 rokov.

Aké oblasti sú vhodné na ošetrenie?

Vhodnými oblasťami sú celá tvár, tj oblasť tváre a krku a okolie očí.

Kto je vhodným kandidátom na ošetrenie?

Vhodným kandidátom je každý, ktorého pokožka je ochabnutá a menej pevná. Previsnuté obočie je často znakom “zrelej” pokožky. Toto ošetrenie nenahrádza chirurgický zákrok, ktorý je pre klienta posledným riešením, ale rieši daný problém skôr, kedy sa dá s výhodou využiť práve neinvazívne prístroj DOUBLO. Je to vítaná a účinná alternatíva pre všetkých, ktorí chirurgický liftingový zákrok odmietajú. Či už z dôvodu obáv z chirurgického zákroku, dlhej a bolestivej rekonvalescencie, tak aj kvôli možnosti vytvorenia neprirodzenej mimiky, ktorú na rozdiel od tohto ošetrenia môže klasický facelift zanechať.